Geggamoja – ohutud riided Sinu lapsele

geggamojaLapsele riideid valides on võimalusi tohutult – erinevad kaubamärgid, stiilid, hinnaklassid, tootmisviisid, materjalid. Valikute rohkus võib ajada segadusse ent oluline on meeles pidada, et lapse ja eriti vastsündinu nahk on väga õrn ning riietes sisalduv jõuab ka tema kehasse. Seetõttu peame väga oluliseks, et beebi esimesed riided oleksid talle ohutud. Beebi nahk ja kogu organism peab niigi tohutult paljuga kohanema, riided võiksid olla seejuures võimalikult nahasõbralikud.

Beebile kõige nahasõbralikumad materjalid on looduslikud – pehme puuvill on üks populaarsematest ja ka meie poolt eelistatumatest materjalidest, talvisel ajal on asendamatu meriinovill. Lisaks aga on oluline tähele panna ka nende materjalide puhtust. GOTS sertifikaat on hetkel kõige kõrgem sertifikaat, mida saab puuvillane riie omada ning see näitab, et materjali pole kogu tootmisprotsessis  kokku puutunud mürgiste ainetega ja seda alates puuvilla kasvatamisest. Seda sertifikaati ei tasuks tähelepanuta jätta. Tõsi, orgaanilised materjalid ja vastutustundlik tootmine kipub tihti tegema toote lõpliku hinna kallimaks, ent üha enam uuritakse mürgiste ainetega kokku puutunud materjalide mõju lapse tervisele ning see on oluline. On palju faktoreid, mida me ei saa igapäevaselt mõjutada ja loomulikult pole liigsteriilses keskkonnas elamine ega tegelikult ükski äärmus hea. Aga – kui on võimalik, siis tehislike mürgiste ühenditega kasvatatud ja töödeldud materjalid võiksid mitte olla kõige esimene riidekiht beebi õrna naha vastas.

Ning siit edasi jõuame Geggamoja juurde. Geggamoja on Rootsi bränd, mis on üks tuntuimatest orgaaniliste
beebiriiete tootjatest Skandinaavias.  Geggamoja on pereettevõte, mille taga on kaks õde koos oma noorte peredega. Nende eesmärgiks on toota riideid, mis näevad head välja, on praktilised, mugavad ja lapsele ohutud. Geggamoja peab oluliseks säästlikku tootmist, nad valivad väga hoolikalt ja kontrollivad pidevalt nende riiete valmimiseks kasutatavate materjalide tootmist. Materjali ja riiete tootmisel on tohutult suur mõju koguroosa komplekt meie keskonnale ning Geggamoja on sellest vägagi teadlik. Geggamoja säästliku tootmist näitab ka see, et neil on eraldi tooted, milles kasutatakse vaid kangajääke, üheks neist on kaisukad, mille puhul on iga kaisukas veidi oma nägu. Sel moel on võimalik viia tootmisest tekkivad materjalijäägid minimaalseks,  mis näitab hästi nende pühendumust vastutustundlikule tootmisele. Geggamoja riiete tootmisel on kasutatud loodussõbralikke materjale ning riietel on GOTS sertifikaat. Orgaanilisi ning loodusõbralikke riideid valides kaitsed Sa lisaks oma lapsele ka meie elukeskkonda, loomi ja inimesi, kes töötavad puuvillatööstustes.

 

Lisa kommentaar